Siğil Tedavisi
3:23 pm

Siğil oluşumunun baz sebebi HPV adı verilen human papilloma virgiyecekür. Değişik bir söylem ile HPV olarak adlandırılan âdem evladı papilloma virüslerinin münasebet evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün yüzeyü fazla türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında mevcut hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine illet olur. Siğiller çoklukla insanoğluın ten rengine bakarak oluşmaktadır. Münhasıran dü tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile sadık siğil bileğillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin çokları âdem evladı vücudu için zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltım uygulanmaksızın tabiatıyla geçebilmektedir. Bununla bile keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere başka cilt hastalıkları ile bile görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa rabıtalı seboreik siğil var ise mutlaka spesiyalist bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok ziyade olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya çıbanladığında hastalar doktora çıbanvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin üstı düzen kaşıntı, yanma ve nezif üzere problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Illet Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem kadınlarda hem bile erkeklerde genital siğillere illet oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir emare bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir başka deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda tensel ilişkiye atılmak Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye iltihak etmek Cinsî yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Muafiyet sisteminin yeteneksiz olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Yolculuk Açar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla defa heveslitığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla bile rahim ağzı kanseri vakalarının koskocaman kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe rabıtalı ekstra bir problem meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye rabıtalı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda mevcut ve ebatları koskocaman olan siğillerde bu sorun yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Mümkün Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek için bile tensel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin oldukça faal tensel yaşfakat çıbanlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve sap çocuklara aşı örgülması kabil olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı örgülmadıysa ilerleyen dönemlerde bile örgülabilir. 45 yaşına denli olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Yorum yapılmamış

To comment you need to be logged in!

Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://cadirtentesemsiye.name.tr/ https://sagliklibeslenme.name.tr/ https://canakkaleyoreselyemekler.name.tr/ https://maltepemarangoz.name.tr/ https://lojistik.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipci satin al