Official
12:22 pm

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “yer” yahut “iş” mazmunına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet işlemlerinde kullanılırdı.

Orta Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak yürekin kullanılmaya serlandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli işlemlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişiyi tanımlamak yürekin kullanılmaya serlandı. Günümüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda bulunan kişgelecek yahut kurumları tanımlamak yürekin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, sözcük resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişiyi tanımlamak yürekin kullanılmaya serlamıştır.

Yorum yapılmamış

To comment you need to be logged in!

Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://cadirtentesemsiye.name.tr/ https://sagliklibeslenme.name.tr/ https://canakkaleyoreselyemekler.name.tr/ https://maltepemarangoz.name.tr/ https://lojistik.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al